Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların eş alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve daha fazlası olacak şekilde demetlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Deli dolu Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif çevrim elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte fiillevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple dobra bir şekilde tanılamanmaları ve amaçlarına muvafık olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha okkalı elementten imal edilir. Çalışmaları bağırsakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yek adım atarına kullanılabilirler fakat cömert bir şekilde çalışmaları hesabına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar bağırsakin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine bakılırsa değfiilkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin deprem eden taksimmleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik bünyedadır. Ali frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan sıklık elde etmek bağırsakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar bağırsakin tercih edilmektedir. Elektriksel bağlanakların sağlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.