Tahtakale Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların şerik alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve henüz fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Etkili Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif çevrim elemanları, hareketsiz bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında aksiyonlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hareketsiz tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple hayır bir şekilde tanınmaları ve fakatçlarına tatminkâr olarak kullanılmaları gerekir.

Etkili Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da henüz aşkın elementten imal edilir. Çhileışmaları için enerjiye gereksinim duymaktadır. Biricik başlarına kullanılabilirler ancak zengin bir şekilde çhileışmaları namına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar için üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine gereğince bileğaksiyonkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin devinme fail bölümleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Güçlü frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta kelime sıklığı elde buyurmak için kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar için yeğleme edilmektedir. Elektriksel birlikların sağlamlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.