Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların şerik alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve elan fazlası olacak şekilde ilgilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Enerjik çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif devre elemanları, bir numara bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde fiillevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir numara tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yerinde bir şekilde tanılamanmaları ve amaçlarına münasip olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan zait elementten yapım edilir. Çalışmaları için enerjiye gereksinim duymaktadır. Vahit başlarına kullanılabilirler fakat randımanlı bir şekilde çalışmaları namına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar için üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine göre değfiilkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin aksiyon eden taksimmleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik binadadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı sıklık elde etmek için kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar için yeğleme edilmektedir. Elektriksel irtibatların sağlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.