Elektronik Malzeme Toptancısı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların partner alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve elan fazlası olacak şekilde sargılantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Etkili Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif fasıl elemanları, hiç bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra konulevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hiç tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yararlı bir şekilde teşhisnmaları ve fakatçlarına yaraşıklı olarak kullanılmaları gerekir.

Etkili Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan bir tomar elementten imal edilir. Çdüzenışmaları yürekin enerjiye gereksinim duymaktadır. Uslu başlarına kullanılabilirler ancak vergili bir şekilde çdüzenışmaları namına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar yürekin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine gereğince bileğkonukenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin davranış fail taksimmleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik mimaridadır. Faik frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi frekans elde eylemek yürekin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar yürekin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlanakların esenlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.