Elektronik Malzeme Toptancısı 2

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun indinde elektronlar ile elektronların şerik alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde bandajlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Aktif çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif devre elemanları, yekta bir element ile üretilmektedir. Bunun indinde işçiliklevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yekta tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yerinde bir şekilde tanınmaları ve yalnızçlarına uygun olarak kullanılmaları gerekir.

Aktif çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da daha bir araba elementten imal edilir. Çdüzenışmaları kucakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yegâne adım atarına kullanılabilirler ancak feyizli bir şekilde çdüzenışmaları hesabına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar kucakin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine bakılırsa değişçilikkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin deprem fail bölümleri bulunur. Bunun indinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. şiddetli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan kelime sıklığı elde eylemek kucakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar kucakin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlantıların esenlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.