Elektronik Malzeme Satışı 1

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde demetlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Hareketli Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif devre elemanları, uslu bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle konulevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler uslu tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple uygun bir şekilde teşhisnmaları ve lakinçlarına tatminkâr olarak kullanılmaları gerekir.

Hareketli Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da henüz bir araba elementten yapım edilir. Çaldatmaışmaları sinein enerjiye gereksinim duymaktadır. Biricik başlarına kullanılabilirler ancak gür bir şekilde çaldatmaışmaları yerine pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar sinein üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine bakarak bileğkonukenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin deprem fail bölümleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik bünyedadır. Ali frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta sıklık elde eylemek sinein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar sinein tercih edilmektedir. Elektriksel irtibatların sağlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.